Plotas: 446 550 km²
Gyventojų skaičius: 34,8 mln. (2009 m)
Sostinė: Rabatas
Kiti miestai: Kasablanka, Marakešas, Fesas, Tanžeras ir kt.
Kalba: arabų, berberų, prancūzų
Pagrindinės religijos: musulmonų
Piniginis vienetas: Maroko dirhamas
Laikas: laiko juosta GMT/UTC 00
Geografinė padėtis. Marokas – valstybė Šiaurės Vakarų Afrikoje, skalaujama Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros. Rytuose ribojasi su Alžyru, pietuose – Vakarų Sachara, šiaurėje - Ispanija (Ceuta ir Melila). Gibraltaro sąsiauris Maroką skiria nuo Europos.
Klimatas. Vyraujantis klimatas Maroke – mediteraninis, šalies gilumoje pereinantis į žemyninį. Maroke ištisus metus šilta ir sausa. Pakrančių klimatas švelnus ir žiemą šalnų nėra, bet centriniuose rajonuose žiema šaltesnė, o vasara – karštesnė. Šalies pietuose, rytuose, dykumos regionuose temperatūra būna aukšta, kalnuose gali nukristi žemiau nulio. Kalnuose dažnai sninga ir lyja. Vidutinė temperatūra Sausio mėnesį – 10-12°C, Liepos – 24-28°C. Vidutinis metinis kritulių kiekis yra apie 1000 mm. Kritulių daugiau pasitaiko Kovo bei Lapkričio mėnesiais. Marakeše vasaromis oro temperatūra dieną pakyla iki 38-40°C, naktimis nukrenta iki 18-24° C. Pietiniuose rajonuose dažnos smėlio audros.
Maroko gamta. Marokas - kalnų šalis. Šalyje driekiasi dvi didelės kalnų grandinės. Viduržemio jūros pakrante tęsiasi Rifo kalnai, o šalies centre stūkso aukštesni Atlaso kalnai. Aukščiausias šio masyvo taškas - Jebel Toubkal (4,165 m). Atlaso kalnai susideda iš trijų kalnagūbrių: Vidurinio Atlaso šiaurėje, Aukštojo Atlaso centre (tai patys aukščiausi kalnai Afrikoje į šiaurę nuo Kamerūno) ir Antiatlaso pietuose. Į vakarus nuo Atlaso yra pakankamai drėgnos Atlanto vandenyno lygumos. Į pietus nuo Antiatlaso - akmeningas plokščiakalnis, kuris į pietryčius ir pietus pereina į smėlėtą ir akmeningą Sacharos lygumą. Lygi Atlanto vandenyno smėlėta pakrantė tik vietomis uolėta. Rifo kalnų krantai statūs su siaura smėlio juosta. Pastoviai tekančių upių Maroke mažai. Didžiausios upės - Dra, Muluja, Sebu, Um ar-Rbija. Kraštovaizdis Maroke įspūdingas: snieguotos Atlaso viršukalnės, derlingi žaliuojantys slėniai su palmių ir kaktusų giraitėmis, išdegintos plynaukštės, didingo vandenyno skalaujamos pakrantės ir magiški Sacharos dykumos smėlynai. Tiek daug kontrastų telpa šioje palyginti nedidelėje šalyje.
Kelionė į Maroką - nauja patirtis bet kuriam keliautojui. Šiltas klimatas, smėlėti paplūdimiai, nuostabūs kalnų vaizdai ir senoviniai Feso, Tanžero ir Marakešo miestai pritraukia daugybę keliautojų iš viso pasaulio. Kasmet milijonai turistų ilsisi Atlanto pakrantės paplūdimiuose, slidinėja aukštuosiuose Atlaso kalnuose, lanko istorinius miestus ir dykumų oazes, mėgaujasi golfu aukštos klasės golfo aikštynuose bei dalyvauja šurmulingose vietos šventėse. Marokas – stebuklų žemė, o žmonės kaip niekur pasaulyje paslaptingi. Poilsis Maroke suteikia daugybe galimybių patirti dar nepatirtus jausmus, pamatyti dar nematytas vietas, pažinti dar nepažintus kvapus ir išgirsti dar negirdėtus garsus.
Garsiausios Maroko lankytinos vietos.
Norint pažinti šalies tikrąjį veidą, kelionės į Maroką metu, būtina aplankyti Imperatoriškuosius Maroko miestus: Rabatą, Meknesą, Fesą, Marakešą. Vaikštant siauromis, painiomis senų miestų gatvelėmis, galima pasijusti tarsi nepažįstamoje tolimoje karalystėje. Marakešas – labiausiai turistus viliojantis šalies miestas, dar vadinamas Raudonąja oaze, Pietų perlu, Maroko širdimi. Būtina pamatyti autentišką miesto mediną su jos gyventojais, amatais ir senąja architektūra ir viena žymiausių aikščių pasaulyje - Jemaa el Fna, kur renkasi burtininkai, kerėtojai, fokusininkai, šokėjai, artistai. Dieną palyginti rami aikštė atgyja vakare, tuomet kiekvienas čia pasijus lyg arabiškos pasakos herojus. Dar vienas turistų traukos objektas - Mažorellio sodas, kur sukaupta daugybė retų pasaulio augalų, taip pat romantiškiausia miesto vieta - Menaros sodai. Kalnų papėdėje įsikūręs senovinis Fesas laikomas Afrikos Atėnais. Fesas laikomas vienu prestižiškiausių musulmonų pasaulio miestų, savo architektūroje išsaugojęs ilgaamžę istoriją. Užburia arabiškų rūmų, mečečių, muziejų architektūra, unikalus arabiškas Senamiestis - medina. Rabatas - prie Atlanto vandenyno įsikūrusi Maroko sostinė, kurioje verta aplankyti: Udajo tvirtovė, Hasano bokštas ir mečetė, Mohamedo V-ojo mauzoliejus, Šela griuvėsiai, Mešuara ir kt. Meknesas – Maroko Versalis, garsėjantis savo nuostabia architektūra, spalvingomis turgavietėmis. Tęsti pažintį su šalimi kviečia dar daugybė viena už kitą žavingesnių vietų. Kasablanka - didžiausias Maroko miestas, verslo centras, gyvenimo tempu ir charakteriu primenantis Pietų Europos miestą. Abejingų nepalieka Essaouira - nuostabus kurortas ant vandenyno kranto. Šis senas žvejybos uostas ir kurortas, garsėja vienais geriausių Maroko rankdarbių meistrais bei menininkais. Verta aplankyti “Tūkstančio tvirtovių“ (Kasbah) kelyje įsikūrusią Ouarzazate. Netoli jos - unikalus Ait Ben Haddou kaimas - tvirtovė, kurios įspūdingumą nupasakoti žodžiais neįmanoma. Būtinai aplankykite Tanžerą – miestą-uostą, jame nustebins šiuolaikinė, moderni miesto dalis Ville Nouve, Maroko karaliaus rezidencija. Kelionės Maroke metu aplankykite šiuos šarmingus miestus - Mideltą, kuris laikomas Maroko obuolių sostine ir žinomas dėl čia buvusių gipso kasyklų.Toliau tęsdami kelionę užsukite į Erfudą, kuris garsus fosilijų gausa. Norintiems daugiau nepamirštamų įspūdžių rekomenduojame keliaukite kupranugarių karavanu pasitikti saulės, Atlaso kalnų papėdėmis link Tingyro oazės. Nepraleiskite užsukti į Tarudantą, kurį geriausiai pristato dviejų žodžių junginys – miestas-tvirtovė. Tarudantą juosia XVIII a. pastatyta 6 km ilgio galinga gynybinė siena. Galiausiai, atostogaudami Maroke keliaukite į Agadyrą, kuris senovėje buvo tylus prekybos uostas, iš kurio buvo eksportuojamas cukranendrių cukrus ir medvilnė. Dabar Agadyras - didžiausias Vakarų Sacharos bei Maroko pietų pakrantės pajūrio kurortas su akinančiai baltais namais bei erdviais bulvarais ir alėjomis.
Populiariausi suvenyrai iš Maroko: rankomis austikilimai, metalo ir odos dirbiniai, medžio drožiniai, sidabro papuošalai, prieskoniai, tekstilė, tradicinės muzikos rinkiniai ir kt.