- * Lojaliems klientams taikomos nuolaidos iki 15% !
- Rumunija Šalys:
- Perkant internetu -1 %
- Daugiau informacijos
Esate dar neprisiregistravę? Registracija
Daugeliui dar neatrasta Rumunija, Karpatų kalnai, paslaptingas Transilvanijos regionas, mistika dvelkiančios viduramžių pilys ir senoviniai miestai - tikras rojus kelionių gurmanams.
Oficialus pavadinimas: Rumunijos Respublika
Plotas: 237 500 km²
Gyventojų skaičius: 19 042 936 mln.
Sostinė: Bukareštas
Kiti miestai: Aradas, Bakeu, Brašovas, Breila, Buzeu, Galacis, Timišoara.
Kalba: rumunų
Pagrindinės religijos: krikščionys
Piniginis vienetas: Naujoji Rumunijos lėja
Laikas: laiko juosta GMT/UTC +2 val.
Geografinė padėtis. Rumunija – valstybė Europos pietryčiuose, Balkanų pusiasalyje. Turi nedidelį priėjimą prie Juodosios jūros. Ribojasi su Ukraina, Moldova, Vengrija, Serbija, Bulgarija.
Klimatas. Rumunijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinantis į žemyninį. Vidutinė oro temperatūra pietuose siekia 11 °C, o šiaurėje - 8 °C. Vasaros čia karštos ir sausos, žiemos šaltos ir snieguotos, ypač daug sniego iškrenta kalnuose.
Rumunijos gamta. Didžiają šalies dalį dengia kalnai, tai įvairūs Karpatų masyvai - Transilvanijos Alpės. Aukščiausi yra Pietų Karpatai, čia yra aukščiausias Rumunijos kalnas - Moldovianu (2544 m). Ilgiausia Rumunijos upė – Dunojus, Rumunijoje jos ilgis siekia 1075 km (bendras upės ilgis 2850 km). Ši upė sudaro 394 km sienos su Bulgarija. Apie 27% šalies teritorijos dengia miškai. Beveik 10,000 km2 ploto užima saugomos teritorijos – Nacionaliniai parkai, bei Biosferos rezervatai.
Garsiausios Rumunijos lankytinos vietos. Kelionės į Rumuniją metu rekomenduojama aplankyti šalies sostinę – Bukareštą. Čia būtina aplankyti antrą pagal dydį pastatą pasaulyje – Parlamento rūmus, užimantį 330 000 m2 plotą, ir turintį net 3100 kambarių. Taip pat būtina apžiūrėti Kretzulescu ir Stavropoleos bažnyčias, Nacionalinį istorijos muziejų, su daugybe senovinių žemėlapių, statulų ir papuošalų. Keliaudami autobusu ar automobilius pasirinkite aplankyti Transilvanijos regioną, kuris garsėja žaviais viduramžius menančiais miesteliais, kalnų kurortais ir kerinčiais gamtos kraštovaizdžiais. Brano (Drakulos) pilis vienas labiausiai lankomų objektų Rumunijoje. Ji apipinta legendomis, sakoma, kad čia XV a. gyveno Grafas Drakula. Tuo tarpu Hunedoaros miestas garsėja Huniadų pilimi*, statyta XIV a. pradžioje. Legenda pasakoja, kad čia buvo kalėjo tas pats grafas Drakula. Sibiu miestas - įkurtas romėnų gyvenvietės Sibinum vietoje. Čia galima apžiūrėti gynybinius bokštus ir miestą juosiančias sienas, bažnyčias ir gerai išlikusius amatininkų pastatus. Sibiu senamiestis - vienas nuostabiausių ir geriausiai išlikusių Rumunijoje: Didžioji aikštė, evangelikų bažnyčia su įspūdingu varpinės bokštu, Melagių tiltas. Rekomenduojama aplakyti Karpatų kalnų kurortą – Sinają, garsėjantį mineralinėmis versmėmis ir žavintį vaizdingais skardžiais. Apžiūrėkite Peleš rūmus - gražiausią karališkąją rezidenciją Rumunijoje, pastatytą XIX a. antroje pusėje. Šiuose rūmuose ilsėdavosi karaliaus Karolio I-ojo šeimos nariai, o N. Čaušesku valdymo laikotarpiu 160 rūmų kambarių buvo skirti diktatoriaus ir jo svečių poilsiui. Brašovas - miestas, kurį supa Karpatų kalnai. Čia galima apžiūrėti įspūdingas gynybines sienas, XIV a. pastatytą Juodąją bažnyčią, Rotušės aikštę su spalvingais istoriniais pastatais.Ieškantiems kokybiško poilsio prie jūros rekomenduojama pasirinkti Mamaja kurortą, esantį Konstancos nerijoje, prie Juodosios jūros. Mamaja - populiari užsienio turistų poilsio vieta, turinti ką pasiūlyti net išrankiausiems: prabangūs viešbučiai ir kazino, restoranai. Norintiems kalnų didybės verta apsilankyti Bučedžio kalnuose. Esant galimybei, iš Bušteni kalnų kurorto keltuvu galėsite pakilti į daugiau kaip 2000 metrų aukščio Babele viršukalnę, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai. Dar vienas dėmesio vertas Rumunijos regionas - Maramures mažiausiai laiko ir civilizacijos paliestu Rumunijos regionas, kuriame vietiniai gyventojai išsaugojo savitą architektūrą bei tradicijas, aplankykite Sapanta miestelį, garsėjantį „linksmosiomis kapinėmis.
Populiariausios lauktuvės ir suvenyrai iš Rumunijos: keramika, pakabukai su Drakulos pilimi, magnetukai su tradiciniais raštais, vynas, česnakų “virvė” kuri atbaido vampyrus.